ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9838402
*
nr 983 8402
Spegel
Med intarsia, höjd: 109 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2015
kl 18:49:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 22:31:15
1
200 kr
28/9 17:44:41
2
250 kr
28/9 18:28:18
1
400 kr
28/9 18:43:43
2
350 kr
28/9 18:43:43
1
400 kr (Budbetjänt)
28/9 18:44:48
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia spegel speglar träinläggningar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 983 8402
Spegel
Med intarsia, höjd: 109 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 22:31:15 | 1 | 200 kr |
28/9 17:44:41 | 2 | 250 kr |
28/9 18:28:18 | 1 | 400 kr |
28/9 18:43:43 | 2 | 350 kr |
28/9 18:43:43 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
28/9 18:44:48 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia spegel speglar träinläggningar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45